بازنگری سرعت سقف مصرف منصفانه اینترنت پس از اتمام

کسب و کار اینترنتی
کسب و کار اینترنتی

بازنگری سرعت سقف مصرف منصفانه اینترنت پس از اتمام

در مدل جدید فروش اینترنت، اگر مصرف کاربر از سقف مدنظر اپراتور بالاتر رود سرعت دسترسی کاربر به اینترنت با ۱۲۸ کیلوبیت کاهش می یابد و یا اینکه کاربر می تواند گیگ اضافه خریداری کند.

در این زمینه محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه اینستاگرام خود از بازنگری در این تصمیم خبر داد و گفت: بنا شد که میزان سرعت مشترکان پس از رسیدن به سقف مصرف منصفانه برای همه سرویس‌ها یکسان نباشد و سقف سرعت های جدید در هفته جاری مجددا به کمیسیون تنظیم مقررات برای تصویب پیشنهاد شود.

در مصرف منصفانه برای مشترکان سقف های مجزایی برای مصرف اینترنت داخل و بین الملل لحاظ شود، مورد تایید نیست. اپراتورها صرفا در محاسبه شمارش مصرف باید نسبت یک به دو (اینترنت خارجی با داخلی) را لحاظ کنند.

جهرمی ادامه داد: بدین معنا که اگر مصرف منصفانه‌ اعلام شده برای یک شرکت ۳۲۰ گیگابایت است مشترک می‌تواند ۱۶۰ گیگابایت اینترنت خارجی خالص و یا ۳۲۰ گیگابایت ترافیک داخلی خالص مصرف کند. در صورت مصرف ترکیبی هم نسبت یک به دو لحاظ خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: از مرور تعرفه های اعلامی با شرایط نهایی شده ، می‌توان تفاوت‌ها و بهبود قابل توجه نظام تعرفه‌ای دسترسی ثابت به نفع مشترک نهایی را ملاحظه کرد. به مرور زمان و طبیعتا بزرگ تر شدن حجم بازار، ضمن رقابت جدی تر در بازار، هزینه های تمام شده کاهش خواهند یافت و شرایط تعرفه‌ای ارائه شده مطلوب تر و نزدیک‌تر به آنچه در کشورهای توسعه یافته جاری است، خواهد شد.

بازنگری سرعت سقف مصرف منصفانه اینترنت پس از اتمام در دستور کار قرار گرفت

Article by farswebdesign

no replies

Leave your comment